Kromajen Kontakt Lensleri

You need to upgrade your Flash Player

Renk Körlüğü Nedir

Renk körlüğü tıbbi olarak daltonizm olarak adlandırılmaktadır.Daltonizm kesinlikle sonradan oluşan bir hastalık olmayıp doğuştan gelen bir hastalıktır. Daltonizm teşhisi Ishihara adında bir renk görme testi ile değerlendirilir.Ishihara testini geçemeyen bir kişi renk körü olarak kabul edilmektedir.

İstatistiklere  göre renk görme eksikliğine genelde diskromatopsi olarak rastlanmaktadır.Diskromatopsi renk körleri kırmızı-yeşil renkleri normalde biraz daha farklı algılarlar.Sağlıklı bir göze göre kırmızı olan bir nesne, diskromatopsi renk körü için biraz daha kahverengine yakın bir renk olarak algılanmaktadır.Sağlıklı bir göze göre yeşil olan bir nesne ise, diskromatopsi bulunan bir göz sarıya dönük bir şekilde algılamaktadır.Yeşil  renk için sarı ve kırmızı renk için, kahverengi tonları algılayan bir renk körü bu iki rengi (kırmızı-yeşil) bir platformda bulunan şekiller içinde karıştırıldığı zaman ayrıt edemez!

Genellikle renk körleri, renk körü olduklarının farkına varmazlar. Ancak tesadüfler sonucundan renk körü oldukları ortaya çıkmaktadır.Çok daha genç yaşlarda  renk körü olmak pek o kadar da sorun çıkarmıyor! Bütün sorun, okulları bitip askerliği tamamlayınca işe girmek istedikleri zaman ortaya çıkıyor.Çünkü çoğu kurum  ve kuruluş sağlık raporu içeriğinde renk körü olmamak şartı aramaktadır.

Renk Körlüğü Yardım!

Renk Körlüğü Sorunu İçin, renk körlüğü lensi kullanmak mı istiyorsunuz? O halde size yardımcı olacağız! 0541 466 53 38 /0212 570 80 14 GARANTİLİ RENK KÖRLÜĞÜ LENSİ

Ziyaret Sayacı

mod_vvisit_counterBugün3
mod_vvisit_counterDün57
mod_vvisit_counterToplam Ziyaret227795