Kromajen Kontakt Lensleri

You need to upgrade your Flash Player

Renk Körü olup olmadığınız nasıl anlaşılır

Renk körleri genel olarak renk körü veya renk görme hastalığı olan daltonizm hastası olduklarının farkına varmazlar.Renk körlüğü bulunanların renk körü oldukduklarını farketmemelerinin sebebi diğer kişilerinde renkleri kendileri gibi gördüklerini düşünmeleri ile alakalıdır.İlginç tesadüfler veya iş için sağlık raporunda ishihara testi istenmedikçe durumun farkına varmayabilirleri.

Geçenlere tekstil mühendisi olan bir arkadaşımız bir fabrikada staj eğitimine başlamıştı..Kendisinden kumaş rulolarını renk tonlarına göre rafa yerleştirmesi istenmiştie. Ancak iş sonunda farklı renklerin ve birbirine çok yakın tonların aynı rafta yer aldığı farkedilmiş..Çok geçmeden bu arkadaşımıza diskromatopsi teşhisi konmuştur.

Renk körü olup olmadığınızı anlamanın en basit yolu ishihara denen renk görme testini yapmaktır.Bazı insanlar ishihara renk testi sonucunda renk körü olduklarını ilk defa öğrenmektedirler.

Tüm dünyanın global olarak kabul ettiği ve uluslar arası geçerliliği olan ishihara testi renk körlüğü teşhisinin konmasında ki en basit ve en etkili yöntemdir.

Renk körü olup olmadığınızı anlamak için ishihara testini kendi üzerinizde deneyebilirsiniz.Renk körlüğü testini yaparken yanınızda başka insanlarında bulunması önemlidir! Çünkü renk körü ishihara testinde buluann 74 rakamını 71, 8 rakamını 5 yada 3 olarak görebilmektedir.

Renk körü olup olmadığınızı anlamak sizin için önemlidir.Çünkü genellikle es geçilen yada farkedilmeyen bir renk körlüğü vakası 20 yıılık bir kaptan olduğunuzda sizden istenen 5 yıllık rapor sonucunda renk körü çıkar iseniz sizi zor günler bekliyor olabilir.

Renk körü olduğunuzu anlamak sizin için çok önemlidir.Çünkü okulunuzu bitirdikten sonra pilot, polis, güvenlik, gümrük, makinist, gemi adamlığı gibi meslekleri yapma hedefiniz var ise önce renk körü olup olmadığınızı anlamanız gerekmektedir.

 

Renk Körlüğü Yardım!

Renk Körlüğü Sorunu İçin, renk körlüğü lensi kullanmak mı istiyorsunuz? O halde size yardımcı olacağız! 0541 466 53 38 /0212 570 80 14 GARANTİLİ RENK KÖRLÜĞÜ LENSİ

Ziyaret Sayacı

mod_vvisit_counterBugün3
mod_vvisit_counterDün57
mod_vvisit_counterToplam Ziyaret227794