Kromajen Kontakt Lensleri

You need to upgrade your Flash Player

Renk Körlüğü Lensi, Kromojen Temel Özellikler

Renk körlüğü lensi Kromojen (Chromagen) gün boyu konfor yaşamak isteyen renk körlerinin kullanıcılarının ilk tercihi durumundadır.Lensi  kullanırken gün boyu konfor çok önemlidir.Kromojen  kontakt lenslerinin hammaddesi gelişmiş teknolojisi ile Hema ' dır . Bu patentli malzeme eşine az rastlanır bir biçimde %43 su içeriğine sahiptir.Bu sebeple Renk körlüğü lensi  kromojen lensleri renk algısını geliştirdiği gibi benzersiz bir şekilde sahip olduğu %43 su oranı ile korneanın nemlenmesini dengede tutuyor.

Renk Körlüğü  lensi Hammaddesi olan HEMA hakkında bilgiler
HEMA - Hydroxy Etil Methacrylate - çok hidrofilik kontakt lens demektir. (Su sever lensler) ve omurga. HEMA% 43 su tutma yaklaşık 1,40 bir genişletme faktörü sağlar. Bu malzeme  bir ilk hidrofilik kontakt lensler kullanılır ve, bağlantı çapraz tarafından VynilPyrrolidone (VP) gibi diğer monomer ekleyerek ise, su içeriği yükseltilmiş olabilir.Örneğin, CF43 = Hema / VP. Hema çok istikrarlı ve güvenli bir  malzeme polimerleştirilir.Kısaca Renk körlüğü lensi yüksek bir teknolojinin ürünüdür.Bu sebeple her Renk körlüğü lensi Chromagen olmayabilir! Renk körlüğü lensi kromojen gözde kuruluk yada oksijen azlığına neden olmamakta ve gün boyu nemli kalabilmektedir.

Renk Körlüğü  Lenslerinin Filtre ve Boyama Özellikleri Nelerdir?
Yıılık renk körlüğü lenslerinin su tutma oranları değişiklik gösterebilmektedir.İçerdiği filtre ve boyama teknolojisi her hangi bir şekilde oksijen iletimi ve nemlenme kapasitesini etkilemeyecek bir şekilde dizayn edilmiştir.Haploskopik filtre ön yüzeyde ve boya ile birlikte biyolojik uyumluluğa sahiptir.Filte genelde tüm çap boyunca etkendir.Boyama özelliği pupila çapı olarak  5 mm den, 7 mm kadar tercih edilebilir.Renk körünün iris yapısına ve ışık algısına oranla gereken ölçümlere bireysel uyum sağlayabilecek şekilde tasarım mevcuttur.Renk körlüğü lensi, filtre yapısı olarak kızıl ötesi dalga boyu  aralığında üretim parametreleri endikedir.

Renk körlüğü  Lenslerinin Oksijen İletimi Nedir?
Renk körlüğü kromojen  lenslerinin okijen iletkenliği oranı Dk 19.7 dir.Bu uzun süreli  bir kontaktlenste bulunacak maksimum oksijen iletimidir.Gün boyu konfor için tasarlanmıştır.Kullanılması renk körü göz sağlığı açısından herhangi bir risk taşımamaktadır.Kromojen lensin  merkez noktasında ortalama 0.00 plano için kalınlık 0.08 mm ' dir.Oksijen iletimi -3.00 dioptri ' ye kadar stabil olarak kabul edilebilir.Bu şekilde kromojen lens kornea üzerinde oksijen iletimini stabilize olarak gerçekleştirmektedir.Kromojen lensin ideal oksijen iletimi ve nemliliği sağlayabilmesi için montaj prosedürüne kesinlikle uyulmalıdır.kromojen lens muhteviyatında bulunan filtre oksijen iletimini etkilememektedir.

Renk körlüğü lensi, kromojen (Chromagen) lenslerinde kaç tip ve renk mevcuttur.
Renk körlüğü tipi ve seviyesine göre filtre seçimi yapılabilir.Örnek olarak; Diskromatopsi kırımızı-yeşil renk körlüğü için yaklaşık 10 farklı seçenek bireysel uyum için sağlanabilir.

Renk körlüğü lensi İçin Bireysel Korneal Uyum
En iyi merkezlenme ve yüksek korneal uyum için 8.10 ile 9.20 arasında BC (Base Curve),   ile 12.50 ile 14.50 arasında Dia  (Çap) seçimi ile mükemmel hasta uyumu söz konusudur.Kenar eğimi, periffer ve en iyi göz yaşı akışı, minimum kapak etkileşimi için kromojen lens, özel bir geometrik tasarımın sonucudur.

Renk körlüğü lensi kromojen (Chromagen) yıılık olarak üretilmekte ve kullanım tavsiyeleri,bakım prosedürleri yerine tam olarak getirilmek koşulu ile 1 yıl kullanım muhtemeldir.Pazarlama şekli flakon şişe içinde her göz için 1 adet olarak tüketiciye veya göz bakım uzmanına sunulmaktadır.

Renk Körlüğü Yardım!

Renk Körlüğü Sorunu İçin, renk körlüğü lensi kullanmak mı istiyorsunuz? O halde size yardımcı olacağız! 0541 466 53 38 /0212 570 80 14 GARANTİLİ RENK KÖRLÜĞÜ LENSİ

Ziyaret Sayacı

mod_vvisit_counterBugün23
mod_vvisit_counterDün77
mod_vvisit_counterToplam Ziyaret270130