Kromajen Kontakt Lensleri

You need to upgrade your Flash Player

Kromojen Kontakt lens nedir? Ne için Kullanılır?


Kromojen (chromagen) lens renk körlüğü ve renk görme eksikliğinin giderilmesinde kullanılan kontakt lens çeşididir.kromojen lens teşhis sistemi  sekiz adet farklı yoğunluklarda filtre içeren kontakt lenslerden oluşmaktadır.Renk körlüğü yada renk görme eksikliklerinin giderilmesi amacı ile kromojen lens kullanılabilir.Kromojen lensin içerdiği filtre ve boyalar renk körü kişinin görüntü merkezine giden ışık dalga boyunu değiştirerek cisimleri daha net ve parlak olarak görmesini sağlamaktadır.

Kromojen lensler genellike HEMA - Hydroxy Etil Methacrylate ve benzeri lens hammaddeleri kulllanılarak üretilmektedirler.Genellikle kromojen kontakt lensler yumuşak lens formunda üretilmektedir.Gözünde herhangi bir kırma kusuru olmayan renk körü kişiler numarasız olarak, astigmatı veya miyop renk körleri ise tercihlerini numaralı olarak yapabilirler.

 

 

 

 

 

 

Renk Körlüğü Yardım!

Renk Körlüğü Sorunu İçin, renk körlüğü lensi kullanmak mı istiyorsunuz? O halde size yardımcı olacağız! 0541 466 53 38 /0212 570 80 14 GARANTİLİ RENK KÖRLÜĞÜ LENSİ

Ziyaret Sayacı

mod_vvisit_counterBugün22
mod_vvisit_counterDün77
mod_vvisit_counterToplam Ziyaret270130